​​​​​​​خط فرآوری خرما

1-دستگاه روغن زن خرما

2-دستگاه پولیش خرما

3-دستگاه خمیر کن خرما

4-دستگاه شستشوی خرما

روش کار در این دستگاه به این صورت است که ابتدا محصول خرما را توسط دست یا بوسیله یک نوار کانوایر به داخل ورودی درام در حال چرخش دستگاه،که داخل آن با پارچه حوله مانند پوشیده شده است،میریزند.سپس خرما های داخل درام همراه با چرخش آن ،بر روی حوله پارچه ای مانند ،زیرو رو شده و گرد و خاک آن از  خرما جدا شده و همزمان با این زیرو رو شدن مقداری روغن توسط نازلی بر روی خرما ها پاشیده میشود که باعث براق شدن خرما میشود.این دستگاه قابلیت تنظیم شیب دارد که میتوان با تنظیم آن سرعت حرکت خرما ها و همچنین مقدار براقیت خرما ها را کنترل کرد.

روش کار این دستگاه به این شکل است که ابتدا خرما را در داخل مخزن دستگاه  میریزند سپس از آنجا به داخل درام دستگاه هدایت میشود.در داخل درام دستگاه که همزمان در حال چرخش است دو عدد فرچه قرار دارد که با چرخش این فرچه ها بر روی خرما ها ،گرد و غبار از روی خرما ها جدا شده و باعث تمیز شدن خرما ها میشود.

عملکرد دستگاه خمیر کن مشابه یک چرخ گوشت میباشد.در این دستگاه خرما ها را داخل ورودی دستگاه میریزند و توسط یک اهرم آنها را به داخل دستگاه هدایت میکنند.بعد از خمیر شدن ،هسته خرما از یک سمت و خمیر خرما از سمت دیگر خارج میشود.

از این دستگاه جهت آبکشی و نم گیری خرما استفاده میشود.این دستگاه دارای 16 نازل آبپاش و یک پمپ آب و مخزن100 لیتری جهت شستشو میباشد.